جمعية الدارسين بتشيكيا وسلوفاكيا حضرموت

منتدي لربط اعضاء جمعية الدارسين بتشيكيا وسلوفاكيا في حضرموت للتعارف وتبادل الاراء والافكار وتوطيد العلاقات فيما بينهم


  الاعلان عن منح دراسية للطلاب اليمنيين في جمهورية التشيك

  شاطر

  Admin
  Admin

  عدد المساهمات : 609
  تاريخ التسجيل : 06/06/2009

  الاعلان عن منح دراسية للطلاب اليمنيين في جمهورية التشيك

  مُساهمة  Admin في الثلاثاء سبتمبر 10, 2013 6:59 pm


  اعلنت السفارة التشيكية في أبو ظبي عن توفر خمس منح دراسية (بكالوريوس، ماجستير، دكتوراه) لليمنيين الراغبين الالتحاق ببرامج دراسية كاملة في الجامعات التشيكية.
  وعلى الطلاب اليمنيين الراغبين الالتحاق بهذه البرامج الدراسية (باللغة التشيكية) تقديم طلباتهم عبر الانترنت قبل 30 سبتمبر 2013 عن طريق الرابط التالي: http://registr.dzs.cz/registr.nsf
  تشمل البرامج الدراسية المتوفرة، ولكن لا تقتصر على، إدارة المياه، الغابات الزراعية، الطب، الطب البيطري، الزراعة والهندسة الإنشائية (بكالوريوس 3 إلى 4 سنوات)، الماجستير (4 إلى 6 سنوات) الدكتوراه (3 إلى 4 سنوات).
  لمزيد من المعلومات يرجى زيارة موقع السفارة التشيكية في أبو ظبي: : www.mzv.cz/abudhabi


  Scholarships for up to 5 Yemeni students for university programmes in the Czech Republic (school year 2014-2015)

  20.07.2013 / 08:52

  Within the framework of the Czech Foreign Development Cooperation activities in 2014, the Government of the Czech Republic has attributed 5 of full study programme scholarships to the students from the Republic of Yemen.

  Yemeni students interested in the Czech language study programmes, preferably but not exclusively, in the fields of water management, agro-forestry, medicine, veterinary medicine, agriculture and construction engineering - in either Bachelor (3 to 4-year long), Master (4 to 6-year long) or Doctoral (3 to 4-year long) programmes – need to submit their applications electronically in the period of July 20 – September 30, 2013, via the website http://registr.dzs.cz/registr.nsf.

  As the next step, by October 15, 2013, the Embassy of the Czech Republic in Abu Dhabi, will ask selected applicants (choice based on the information stated in the application form, motivation letter, etc.) to attend a second round of the selection procedure – an interview, to be performed in Sana’a.

  Successful participants will be subsequently asked to provide the necessary personal and school history documentation and their files will be forwarded to the Czech Republic for the decision committee composed of representatives of the Ministry of Education, Ministry of Foreign Affairs and the Czech universities, etc., to make the final decision by April 30, 2014.

  The successful finalists will learn their results during May 2014 and will be asked to apply for a long-term study visa at the Czech Embassy in Cairo, that is visa-wise responsible for the territory of Republic of Yemen. The expenses for the trip to Cairo are to be born by the applicants.

  The granted scholarship will cover necessary costs related to the stay and study in the Czech Republic. Its amount is regularly amended. Currently, the amount paid to students of Bachelor, Master or follow-up Master’s study programmes stands at CZK 14,000 per month, whereas the amount paid to students of Doctoral study programmes stands at CZK 15,000 per month. The sum includes an amount designated for the payment of accommodation costs. Costs of accommodation, food and public transport are covered by scholarship holders under the same conditions that apply to the Czech students. Expenses for travelling to the Czech Republic and back to Yemen are paid by the party that has nominated the student to study in the Czech Republic or by the student at his/her own costs.

  Before commencing their studies of a specific study programme at a Czech university, the winners will be also granted a scholarship for a one-year long preparatory (language and subject) programme at the Institute for Language and Preparatory Studies of the Charles University.

  For more information please consult the following website: http://registr.dzs.cz/registr.nsf/dispozice_eng_2013.pdf or http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/stipendia-vlady-ceske-republiky-rozvojove-zeme-1.

  http://www.mzv.cz/abudhabi/en/czech_presidency_of_the_eu_in_2009/scholarships_for_up_to_5_yemeni_students.html

  Admin
  Admin

  عدد المساهمات : 609
  تاريخ التسجيل : 06/06/2009

  Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí je od 12.2.2012 oficiálně akreditováno také pro Jemen

  مُساهمة  Admin في الثلاثاء سبتمبر 10, 2013 7:05 pm


  JEMEN

  Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí je od 12.2.2012 oficiálně akreditováno také pro Jemen

  Historie vzájemných vztahů mezi ČR a Jemenem

  Novodobá historie vzájemných vztahů začíná již v polovině dvacátých letech minulého století, poté co se tehdejší severní část Jemenu vymanila z osmanské nadvlády a v roce 1918 bylo ustaveno samostatné Jemenské království. Kvalitně se rozvíjející vztahy byly smluvně upraveny v roce 1938 Smlouvou o přátelství, která právně postihovala možnosti oboustranné hospodářské spolupráce mezi ČSR a Jemenem. Smlouva byla z české strany ratifikována dne 18.1.1939 a z jemenské dne 12.3.1939. Ač smlouva umožňovala navázání diplomatických styků, k těmto nedošlo v důsledku politického a válečného vývoje v následujících obdobích.

  Po druhé světové válce, v roce 1956, přibyla do ČSR jemenská delegace vedená korunním princem Al Badrem. Dne 5.7.1956 došlo k podepsání nové Smlouvy o přátelství, v níž se obě strany zavázaly navázat diplomatické styky. Smlouva byla českou stranou ratifikována 31.5.1957, nicméně Dohoda o navázání diplomatických styků na úrovni vyslanectví byla naplněna právním aktem, jímž byla výměna nót dne 3.9.1956 mezi jemenským ministrem zahraničních věcí a českým titulářem sídlícím v Káhiře. Diplomatické styky mezi oběma zeměmi byly v počátku naplňovány prostřednictvím českého vyslance se sídlem v Káhiře a jemenského vyslance se sídlem v Praze. Dne 25.4.1963 byla diplomatická zastoupení povýšena na úroveň velvyslanectví.. Usnesením vlády tehdejší ČSSR z konce roku 1964 bylo schváleno zřízení efektivního velvyslanectví v Sanaá pod vedením chargé d´affaires a.i. při současném pověření velvyslance v Káhiře. Od počátku roku 1985 residuje vedoucí ZÚ v hlavním městě Jemenu v Sanaá.

  Jižní Jemen vyhlásil svou nezávislost s odchodem posledního britského vojáka dne 30.11.1967. Již 2.12.1967 zaslal president tehdejší ČSSR blahopřejný telegram, jenž vedle uznání nezávislosti vyjadřoval nabídku na navázání diplomatických styků na úrovni velvyslanectví. Společné komuniké o navázání diplomatických vztahů bylo podepsáno 30.5.1968 v Káhiře. Diplomatickým zastoupením z české strany byl do roku 1973 pověřován titulář se sídlem v Káhiře. Efektivní zastupitelský úřad na úrovni velvyslanectví v Adenu oficiálně zahájil svoji činnost 8.11.1973 předáním kabinetního listu jeho prvního vedoucího chargé d´affaires a.i. Diplomatické styky byly naplňovány prostřednictvím titulářů na české straně se sídlem v Káhiře a na jemenské straně střídavě v Moskvě a v Berlíně. Od roku 1980 do sjednocení obou jemenských státních útvarů byli velvyslanci akreditováni přímo se sídlem v Adenu anebo recipročně se sídlem v Praze.

  Tehdejší ČSFR okamžitě uznala nově ustavenou Jemenskou republiku po sjednocení Severního Jemenu (Jemenská arabská republika) a Jižního Jemenu (Jemenská lidová demokratická republika) v roce 1990 a pokračovala ve spolupráci ve všech oblastech. Nový jemenský stát se zavázal respektovat veškeré smlouvy a dohody, které byly dříve uzavřeny ze strany Jemenské arabské republiky a Jemenské lidové demokratické republiky. O tři roky později opačně Jemenská republika jako jeden z prvních států na světě uznala Českou republiku po jejím vzniku k 1.lednu 1993.  Působnost ZÚ Abú Dhabí

  Z rozhodnutí Vlády ČR č. 618 ze dne 28.8.2010 o zrušení některých zastupitelských úřadů byl k 31.1.2011 uzavřen ZÚ Sanaa a Jemen byl přiakreditován do působnosti ZÚ Abú Dhabí; oficiální zahájení datujeme k 12.2.2012, kdy byly oficiálně předány pověřovací listiny mimořádného a zplnomocněného velvyslance J. Ludvy do rukou jemenského prezidenta A. R. Hadiho.

  Vízovou agendu pro občany Jemenu ovšem z praktických důvodů vykonává Velvyslanectví ČR v Káhiře. Na základě Dohody mezi Ministerstvy zahraničních věcí České a Slovenské republiky podepsané dne 4.11.2011 poskytuje konzulární ochranu občanům ČR v Jemenu Honorární konzulární úřad Slovenské republiky v Sanaa (tel.: +967 1 244 929, e-mail: adel.alhuraibi@gmail.com).  Základní informace a podmínky cestování do Jemenu

  Základní informace o teritoriu, kontaktní informace a cestovní doporučení jsou k dispozici v katalogu států MZV ČR.

  o velvyslanectví
  vízové a konzulární informace
  obchod a ekonomika
  kultura
  Jemen

   الوقت/التاريخ الآن هو الإثنين ديسمبر 17, 2018 7:52 am